Ve společenské místnosti oddělení si pod vedením lektorky Jany Turkové z Evropského spolku pro osoby se zdravotním postižením zazpívají známé písničky, hádají melodie z muzikálů nebo si zahrají na různé rytmické nástroje.

„Účelem muzikoterapie je pomocí poslechu či aktivního provozování hudby a zpěvu eliminovat případný stres a napětí a přispět ke zlepšení nálady našich klientů,“ vysvětluje vedoucí oddělení sociálních lůžek Lucie Sikorová.

„Zájemci se scházejí ve společenské místnosti, nejdříve se rozezpívají pomocí dechových cvičení a pak přijdou na řadu oblíbené písničky, ke kterým se doprovázejí na různé perkusní nástroje, jako jsou například rolničky, ozvučná dřívka nebo chrastící vajíčka. Muzikoterapie je pro naše klienty velkým přínosem, přispívá k lepší adaptaci uživatelů na nové prostředí, podporuje trénink paměti, vyvolává pozitivní emoce, uvolňuje napětí a celkově harmonizuje psychický stav člověka. Uživatelé se na další setkání s lektory vždy těší a jsou plní očekávání, co nového se zase naučí,“ doplňuje Lucie Sikorová.

Muzikoterapie bude v třinecké nemocnici probíhat pravidelně vždy co čtrnáct dní.