„Starším občanům a klientům pobytových zařízení pro seniory věnujeme v současné nelehké době největší pozornost, protože patří mezi nejohroženější skupinu, a chceme je co nejvíce chránit. Proto si tohoto daru velice vážíme. Je to milá pozornost a věřím, že tyto seniory potěší a zpříjemní jim Velikonoce, které musí kvůli mimořádným opatřením a zákazu návštěv trávit sami bez přítomnosti svých blízkých,“ uvedla primátorka Věra Palkovská, která zároveň předala Sociálním službám města Třince 2 500 jednorázových a 1000 chirurgických roušek a 300 respirátorů.

Ilustrační foto.
Osmnáctiletý lupič se ve Frýdku-Místku specializoval na mobily

Podobně město pamatuje i na personál a klienty Seniordomu Pohoda, kam putovalo přes 2 500 roušek a 100 respirátorů. Kromě toho budou další roušky a respirátory rozdány záchranné službě, městské policii, charitě a dalším složkám a organizacím, které se starají o zdraví a bezpečnost.

Na konci dubna dorazí do Třince dodávka 10 000 nanotextilních roušek, které město objednalo a zakoupí od frýdecko-místecké firmy DEVA, a které budou dopraveny domů všem seniorům starším 60 let.

Marcel Sikora náměstek primátora statutárního města Frýdek-Místek, 8. dubna 2020.
Testovat by se měl nejen personál domovů, ale i senioři, říká Marcel Sikora

„Vzhledem k tomu, že jsme posledních dnech získali velké množství různých roušek, ať už bavlněných, chirurgických nebo jednorázových z Moravskoslezského kraje, ale i od dobrovolníků, zaměstnanců magistrátu a dalších dárců, rozhodli jsme se je rozdávat seniorům už od 60 let,“ řekla primátorka s tím, že bavlněné roušky jsou průběžně připraveny na odběrných místech na magistrátě, v kině Kosmos a v knihovně. Momentálně probíhají jednání s Českou poštou, aby byla odběrná místa i na jejích pobočkách a senioři k nim měli co nejblíže.

„Prakticky každý den se přesvědčujeme o tom, že současný nouzový stav a mimořádná opatření proti šíření koronaviru spustily v Třinci vlnu solidarity. Vážíme si toho, že s podporou potřebným přichází v této nelehké době nejen magistrát, ale také řada jednotlivců, spolků, organizací a firem. Děkujeme všem, kteří takovou iniciativu v dnešní nelehké době vyvíjejí. Společně to zvládneme,“ dodala primátorka.

Horská chata Prašivá v Beskydech.
Na Prašivé v Beskydech otevřou o Velikonocích výdejní okénko