„Navíc by se diváci a hosté dočkali dalších vymožeností, jimiž momentálně Městský les nedisponuje, a citelně zde chybí," uvedl Petr Gawlas.

Řeč je o důstojném zázemí pro účinkující, včetně šaten a sprch. „Plány jsou ale ještě dál zvažuje se také vybudování restaurace a rekonstrukce přilehlého mostu přes řeku, obojí v podobném architektonickém stylu," naznačil místostarosta.

Zrcadlový projekt

V areálu se tradičně koná například Gorolski Swięto, nejznámější a nejnavštěvovanější folklorní setkání v regionu.

Petr Gawlas konstatoval, že ačkoliv jsou plány na modernizaci Městského lesa na samotném počátku, několik důležitých jednání už proběhlo. Mezi hlavní úskalí projektu patří finance. Celková cena se totiž odhaduje na 30 až 35 milionů korun. „Peníze na celý projekt by ale měly jít z česko-polských fondů příhraniční spolupráce. Jednou z podmínek je proto zrcadlový projekt, který by měl vyniknout na polské straně," vysvětlil.

„Městský les by si určitě zasluhoval investici, napadá mě zastřešení. A hlavně šatny, protože ty tam nejsou. Přijede k nám třeba soubor ze Slovenska, a v areálu se nemá kde převléknout," poznamenala ředitelka DDM Jablunkov Libuše Mitrychová s odkazem na mezinárodní folklorní festival Jackové dětem.

Tomanek: Je to úlet

Dodala ale, že o plánech modernizace zatím jen zaslechla, takže projekt nemůže okomentovat. To Tomáš Tomanek z jablunkovské kapely Blaf míní, že navrhovaná moderna se do Městského lesa nehodí.

„Mně to připadá jako úlet. To, co jsem viděl na náčrtku, už nemá s folklorem mnoho společného. Já bych byl raději, aby to vypadalo spíše jako skanzen, aby to mělo ten dřevěný charakter gorolské vesnice," řekl Deníku.