Zpráva se objevila v neděli ráno na facebookovém profilu Frýdek-Místek. "8:25 viděn klokan (opravdu) na ulici Horní ve Frýdku. Hopsal směrem Frýdecký les. Utekl někomu?," píše na facebooku jedna z tamních čtenářek.

Tučňáci brýloví a vizualizace jejich pavilonu v Zoo Ostrava. Koláž, ilustrační foto. .
Oblíbení tučňáci v Zoo Ostrava. V novém pavilonu je bude možno vidět i pod vodou

Podle dalších příspěvků ve facebookové skupině Frýdek-Místek byl klokan údajně viděn již v noci na neděli. Další osudy frýdecko-místeckého klokaního výletníka? Deník oslovil i profesionální hasiče Moravskoslezského kraje, kteří bývají k podobným případům voláni. Kvůli uprchlého klokana je nikdo nekontaktoval. V neděli ráno byli ale přivolání do Paskova k případu volavky zachycené ve vlasci.

Termální pramen Kalameny na Slovensku. Podzim 2022
VIDEO: Kousek od hranic. Slovenské termály nebývají levné, tyhle jsou ale zdarma

"Na místě zasahovali profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolní hasiči z Paskova. Volavka žel již byla uhynulá, hasiči se tak postarali o odborné odklizení uhynulého zvířete," řekl v neděli Deníku mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Klokanice už je doma

Podle dalších zpráv v nedělní dopolední debatě u příspěvku na facebooku je ale nakonec vše v pořádku. "Díky všem za info. Klokanice odchycena a navrácena domů. Včera jsem se snažila dát sem info o hledaném klokanovi, správci však příspěvek zamítli, zřejmě si mysleli, že jde o vtip," píše zde jedna z uživatelek sociálních sítí.  

K TÉMATU

Neobvyklá návštěva. Klokaní mládě chodí za kamarádem do vaku jiné klokanice.Neobvyklá návštěva. Klokaní mládě chodí za kamarádem do vaku jiné klokanice.Zdroj: Deník/Zuzana Uchytilová KolářováKlokani patří mezi vačnatce a existuje jich spousty druhů. Jsou různé velikosti, od malinkých tvorů až po ty velké, o váze několik desítek kilogramů. Žijí v Austrálii, Tasmánii a Nové Guinjei. Různé druhy se tu vyskytují v pouštích, ale i v pralesech. Jsou býložravci, zajímavostí je, že samice nosí mladé ve speciálním vaku na těle.