V anglické části knihovny si zájemci mohou prohlédnout a vypůjčit například učebnice a doplňkové materiály pro přípravu cambridgeské zkoušky všech úrovní.

Dále si budou moci zapůjčit anglickou četbu. Knihy obsahují nové příběhy od současných anglicky píšících autorů speciálně napsané pro různé věkové skupiny. A jak se na tuto novinku dívají lidé oslovení Deníkem.

„Já do knihovny nechodím, na čtení prostě nemám čas,“ řekl Petr Javorek. „Ale věřím, že si tento anglický koutek své zájemce určitě najde,“ dodal.

Alena Krulová se také přiznala, že knihovny nenavštěvuje. „Jako dítě jsem četla hodně, teď ale nemám vůbec času. Ale svým dětem s manželem čteme. Většinou to jsou knížky, které dětí dostaly jako dárky, nebo ještě z mého dětství,“ řekla žena.

Ředitel Městské knihovny Frýdek-Místek Tomáš Benedikt Zbranek novinku více přiblížil. „Jedná se o otevření anglického jazykového koutku. Ten má za úkol rozšířit nabídku cizojazyčné literatury. Návštěvníci zde naleznou publikace počínaje dětskou literaturou. Nebudou scházet ani učebnice, které budou sloužit jako podklad pro skládání anglických jazykových zkoušek v Cambridge Center ve Frýdku-Místku. Ale objeví se zde i jiné žánry, například faktografická literatura, různé příběhy a podobně,“ řekl Zbranek.

Samotný nápad vlastně přišel od ředitelky Cambridge Center ve Frýdku-Místku Moniky Korbelové, která knihovně nabídla spolupráci. „Následně jsme záměr projednali s vedením města. Frýdek-Místek je výjimečný tím, že zde má toto centrum, kde lidé mohou skládat cambridžské zkoušky. Knihovně také prospěje, že anglická literatura bude dostupná pro studenty, ale i pro ostatní zájemce,“ uzavřel Zbranek.