Pro své příznivce Knihovna FM chystá řadu akcí a výhod s cílem přilákat do knihovny co největší počet uživatelů a čtenářů z řad dětí i dospělých. Děti budou moci navštívit výtvarné dílny, workshopy a dramatická čtení. Připraveny pro ně budou i soutěže a kvízy.

„Vyhlášena bude také Velká výtvarná soutěž a již 18. ročník mezinárodní literárně výtvarné soutěže Tvoříme vlastní vydavatelství. Dospělí se mohou těšit na besedu Miluše Kocurové Metody myšlení nového tisíciletí a na vzpomínkový večer na Václava Havla, který na středu 5. října připravuje Radana Šatánková. Další mohou přijít jen tak posedět u dobrého čaje s kytarou, starými songy a poezií. Samozřejmostí budou také zvýhodněné registrace pro nové čtenáře a pro zapomnětlivé amnestie na sankční poplatky," přiblížila za Knihovnu FM Irena Liberdová s tím, že připravují také nové služby. „Kromě toho, že od července si čtenáři mohou půjčovat e-knihy, bude v Týdnu knihoven zpřístupněn nový bibliobox. Ten bude umístěn před pobočkou v Místku na Hlavní třídě. Čtenáři ho mohou využít k vracení knih a ostatních dokumentů mimo provozní dobu knihovny," prozradila Irena Liberdová.

Jak dále dodala, mottem letošního ročníku je Braňte knihu! „Ačkoliv původní záměr Josefa Lady, který umělecký plakát na přání Jiřího Mahena vytvořil, byla obrana knihy před nešvary čtenářů, naším cílem je bránit knihu jako takovou. V dnešní uspěchané době je kniha možností, jak alespoň na chvíli zvolnit své tempo a přenést se do světa fantazie," uzavřela Liberdová.