Redakce má informaci z důvěryhodného zdroje, že muž své aktivity přesouvá pod křídla jiné firmy, kterou nedávno přejmenoval a přepsal na svého bratra Michala.

E-mail, jehož autor se redakci představil, doslova uvádí, že „ten parch…teď podniká pod jménem www.rexxreality.cz." Stejný zdroj přidává, že od Červíka už odešel i poslední zaměstnanec.

Řešení exekucí a dluhů

Firma Rexx Reality se původně jmenovala Frýdecká stavební. Podle výpisu z obchodního rejstříku ji Roman Červík založil v říjnu 2007 a jako jednatel a společník v ní figuroval až do poloviny letošního června. Od té doby firma, ovšem už jako Rexx Reality, oficiálně patří 22letému Michalu Červíkovi.

Změny shodou okolností přišly krátce poté, co Deník napsal o první napálené klientce FM Reality, kterou Roman Červík připravil o 800 tisíc korun. - více ZDE

Firma Rexx Reality paradoxně nabízí také řešení exekucí a dluhů. Na internetových stránkách má od 7. září jen základní informace, předtím však údajně nabízely i nemovitosti, které inzerovala také FM Reality.

Červík: S firmou nemám nic společného

Na vyjádření Romana Červíka k tomu, zda skutečně podniká pod další firmou, čekala redakce od minulého týdne. „Společnost, kterou zmiňujete, nemá s mou osobou již nic společného. V současné době je mou jedinou prioritou společnost FM Reality,“ sdělil v pondělí Roman Červík. „Doufám, že mé jméno nebude spojováno s každou nově založenou realitní společností,“ uvedl s tím, že vzhledem k situaci na trhu je fluktuace makléřů a zakládání nových společností „každodenní záležitostí“.

„A po bublině, která byla vytvořena kolem mé realitní společnosti, nevyčítám svým bývalým kolegům odchod z mé společnosti pro nátlak, který byl na ně vyvíjen ze strany klientů,“ řekl Roman Červík. - přečtěte si také: Napálených klientů přibývá, šéf realitky mlčí

Deník v souvislosti s Červíkem informoval o dluzích v řádu milionů korun. Makléř nicméně tvrdí, že se jedná o neúměrnou medializaci. Minulý týden v telefonickém rozhovoru tvrdil, že nová firma je aktivitou jeho bývalého kolegy a „lidí kolem něho“. Nikdo takový přitom v Rexx Reality nefiguruje.

Mimo provoz jsou také internetové stránky FM Reality, Červík však tvrdí, že pouze dočasně.

Odmítl se představit

Redakce před týdnem zavolala na číslo, které jako kontakt pro klienty uvádějí stránky Rexx Reality. Muž, jehož hlas velmi připomíná ten Červíkův, znejistěl a odmítl se dokonce i představit. „To je úplně jedno,“ prohlásil. Nejdříve naznačil, že Romanu Červíkovi může zanechat vzkaz, pak ale řekl, že makléř s novou realitkou nemá nic společného. „Možná jeho zaměstnanci,“ tvrdil.

Kam dál? Šéf realitky měl věřitelům pohrozit bankrotem