Překvapení pro děti bylo dvojnásobné – s kolotočem se ve čtvrtek 6. prosince na dětském oddělení objevili taky oblíbení herci Jirka Mádl a Míša Maurerová. Dětské centrum operační léčby má za sebou téměř rok provozu. „Od letošního ledna jsme hospitalizovali více než osm set dětí, z toho 770 malých pacientů podstoupilo zákrok na operačním sále. Děti byly nejčastěji přijímány kvůli odstranění mandlí, ve statistice následují zákroky ortopedů a plastických chirurgů, pozadu nezůstávají ani chirurgické zákroky,“ prozradila tisková mluvčí Nemocnici Třinec Lenka Franková.

Dětské centrum operační léčby se zaměřuje na komplexní péči o dětského pacienta. Výhodou je soustředění operační péče o dítě na jednom místě. Úzce tu spolupracují lékaři oborů chirurgie, ortopedie, plastické chirurgie, urologie a ORL a samozřejmě dětský lékař. Dětské centrum operační léčby je přizpůsobeno potřebám dítěte tak, aby jeho pobyt v nemocnici byl co nejpříjemnější. Kromě vybavené herny je samozřejmostí vlastní sociální zařízení pro každý pokoj, televize s DVD přehrávačem na každém pokoji a přítomnost učitelky mateřské školy a herní terapeutky. Spolu s dítětem přijímáme i rodiče, pokud o to projeví zájem.

„Dítě je tak klidnější a jeho pobyt v nemocnici pro něj neznamená stresovou situaci. Nový kolotoč jsme do nemocnice získali především díky paní Evě Pastuškové ze sdružení Kiwanis. Mezi nejznámější aktivity sdružení u nás patří zajištění bílých látkových panenek pro děti hospitalizované v Nemocnici Třinec,“ dodala tisková mluvčí Lenka Franková.