V našem okrese se titulem města honosí šest usedlostí. Ať už se jedná o Jablunkov, Paskov, Brušperk, Třinec, Frýdek-Místek nebo Frýdlant nad Ostravicí, tak ve většině případech nesou místní ulice svá pojmenování. Děje se tak i v nemalém počtu obcí. A proto snad není názvu ulice, který by se v některém z jiných měst nebo obcích neopakoval. Ovšem která jména ulic jsou v našem okrese nejčastější?

Na to nám zodpoví jasná statistika Deníku. Napříč celou Českou republikou jsou často využívány názvy po známých osobnostech. V pěti městech na Frýdecko-Místecku lze spatřit ulice či náměstí, jako v Brušperku, pojmenované po Janu Amosovi Komenském. Po něm následují se čtyřmi využitími Tomáš Garrigue Masaryk, Božena Němcová a také Alois Jirásek. V Třinci nesou název posledně jmenovaného dokonce dvě ulice. Jedna se jmenuje A. Jiráska, druhá pak pouze Jiráskova.

Absolutně nejoblíbenější formou názvu ulice jsou však pojmenování příznačná. Jako v sedmi případech vyskytující se ulice Krátká, která značí ulici kromě Jablunkova ve všech regionálních městech a dokonce i ve Sviadnově a Krmelíně.