Románový debut úspěšného režiséra Jana Svěráka Bohemia je příběhem mladého českého režiséra, který chce natočit film v Hollywoodu. Splnit jeho americký sen mu může britská producentka, pokud se různorodému páru podaří překonat povahové i kulturní rozdíly. I knižní román měl svou předlohu. Původně se jednalo o scénář pro film, který ale Jan Svěrák nikdy nenatočil.

Komorní divadlo Arté z Frýdku-Místku má za sebou i dvojí vyprodání Dejvického divadla v Praze.
Divadlo Arté z Frýdku-Místku. Po vyprodaném „Dejvickém“ uvede doma Svěráka

Do divadelní podoby se ho přepracoval, umělecký šéf Komorního divadla Arté Jakub Vašek. Vytáhl z ní pro diváka podle svých slov ty nejlepší scény. A podle prvních reakcí publika si vedl moc dobře.

Z příběhu mladého a nadějném režiséra se srdcem floutka, rodinou na krku a hlavou v oblacích, kterého sám i hraje, vytvořil poutavou hořkou komedii s typickým svěrákovským humorem. Repríz se diváci dočkají už v první třetině příštího roku, a to 13. února a 2. a 8. března, opět v Nové scéně Vlast.

Jakub Vašek, vystudovaný herec má za sebou tři sezony v Divadle Mír, spolupráci s Třemi tygry, účinkování ve filmu Dukla ´61, seriálu Ulice, pořadu DějePIC či reklamě na kávu Jihlavanka. V současné době také hostuje v Národním divadle Moravskoslezském.

KVÍZ: Zaniklé hospody a bary Frýdku-Místku. Jak ostré jsou vaše vzpomínky?
KVÍZ: Zaniklé hospody a bary Frýdku-Místku. Jak ostré jsou vaše vzpomínky?

Vedle něj se divákům v dalších rolích představili slovenská herečka Viktória Pejková, zlínská herečka Lucie Šustek Rybníkářová, ostravští herci Miroslav Rataj a Marcela Čapková, mladý herec Jan Vrbacký a frýdeckomístečtí rodáci Tereza Pobudová, Barbora Mazurová a Jan S. Kukuczka.