Podle původního plánu měl být bazén uzavřen současně se sportovní halou, ale po dohodě se stavbaři se jeho provoz prodloužil do pátého ledna. „Jsme rádi, že jsme se tak nakonec s dodavatelem stavby dohodli. Věřím, že to potěšilo určitě i ty, kteří si k nám našli cestu. Od prvního září 2013 do 5. ledna 2014 navštívilo bazén a saunu téměř 24 tisíc návštěvníků, během vánočních svátků jich přišlo více než čtyři tisíce," uvedl ředitel příspěvkové organizace STaRS Radek Procházka.

Krytý bazén i sauna budou uzavřeny po celou dobu rekonstrukce sportovního komplexu.

Práce zatím probíhají podle časového harmonogramu, přičemž termín dokončení je naplánován na září letošního roku, kdy by měl být komplex připraven k užívání sportovcům i veřejnosti. „Za nepříjemnosti způsobené rekonstrukcí se omlouváme," zdůraznil ředitel STaRS s tím, že za osm měsíců bude v provozu celý komplex v moderním stylu. Saunařům jsou k dispozici městské lázně (u koksovny), které provozuje stejná organizace. Komplex sportovní haly a krytého bazénu byl postaven v letech 1969 až 1974.

Celý areál se má do podzimu změnit téměř k nepoznání modernizací projdou všechny jeho části. „Na návštěvníky budou čekat i nové vstupní prostory s moderní recepcí, nová restaurace včetně koutku pro děti a celkově nové příjemné kulturní prostředí, které si sportovní oddíly i veřejnost zaslouží," uvedl Radek Procházka. Ve sportovní hale se odstraňují padající ochozy, které byly ve špatném technickém stavu a svými rozměry zasahovaly do hřiště, a nově se vybuduje tribuna se sklopnými sedačkami pro zhruba 500 diváků. „Sportovní hala bude sloužit především ke sportovním aktivitám, bude ji však možné využít i k příležitostným kulturním či společenským akcím," dodal Radek Procházka.

Podle třinecké radnice jde o akci za více než 180 milionů korun, o způsobu financování městští zastupitelé rozhodli už předloni.