„Oznámil jsem, že nebudu pokračovat ve funkci radního," potvrdil redakci Petrov. "Zdá se mi, že to může být prospěšné pro obě dvě strany,“ řekl.

Neoficiální informace o tom, že ve funkci skončí, se objevily již minulý týden během jednání zastupitelů, a to po ostré výměně názorů k dvojjazyčným nápisům na území města.

Petrovovi se nelíbí, že o jejich zavedení se dosud ani nehlasovalo, přestože o to polská menšina žádá o února 2007. Podle jeho kolegů je ale vše v pořádku. „To není jediný důvod mého rozhodnutí, ale řekl bych, že to byla poslední kapka v nedostatku komunikace,“ uvedl Petrov.

Prohlédněte si VIDEO: Kvůli nápisům se vyostřují vztahy mezi třineckými radními

O práci v radě prý není zájem

Kdo exstarostu ve funkci nahradí, není jasné. Zastupitelé o tom budou hlasovat zřejmě ve druhé polovině ledna.

Petrov naznačil, že zbývající tři zastupitelé z kandidátní listiny Třinecká volba 2006, kteří přicházejí v úvahu, nemají zájem v radě pracovat. „Obvolal jsem všechny. Budeme to řešit před zastupitelstvem,“ uvedl. Úvahy o možném konci současné koalice, kterou na radnici tvoří i Osobnosti pro Třinec (OPT), ODS a KDU-ČSL, ale označil za spekulace.

Starostka Věra Palkovská (OPT) v pondělí situaci nekomentovala. "Pan Petrov oficiálně ještě funkci nesložil," řekla redakci.

Kam dál? Ve vedení kraje budou chybět lidé z Třince