„Současná návštěvnost je velice slušná. Ještě větší očekáváme začátkem prázdnin, kdy děti nebudou chodit do škol a lidé budou mít dovolené. Ve čtvrtek jsme měli v aquaparku celkem 2 100 návštěvníků, byl to extrémní pracovní den. Návštěvníci se mohou vydovádět v našich bazénech i na tobogánech, také si mohou zahrát volejbal, nohejbal – a dokonce beach volejbal na hřišti, které máme v areálu. Každou neděli si mohou zájemci zacvičit aerobik, v případě špatného počasí se cvičí na krytém aquaparku," řekl Petr Slunský, ředitel frýdecko-místecké společnosti Sportplex, která aquapark Olešná provozuje.

Jak dále dodal, letos mají dvě výrazné novinky. „Tou první je, že jsme zavedli na našich internetových stránkách eshop s prodejem lístků. Teď už návštěvník, který si zakoupí z pohodlí domova lístek, nemusí stát žádné fronty. Je to krok kupředu a komfortu našich zákazníků. Další novinkou, kterou jsme zavedli, je wi-fi síť. Ta bude dostupná zdarma všem po celém areálu. Je k dispozici pro všechny, kteří se budou chtít připojit na svém tabletu, mobilu či jiném zařízení na internet," sdělil Petr Slunský.

„Chodíme s prckem do aquaparku nebo na koupaliště. O prázdninách budeme chodit ještě častěji. Sice to tam je hlava na hlavě, pro malé děti to je ale lepší než přehrada či řeka. Chodíme tam s malým hlavně kvůli těm atrakcím, na kterých si s ním zadovádíme," řekl devětadvacetiletý Jiří Bartoš z Frýdku-Místku.

Se současnou návštěvností je spokojen i šéf městské organizace STaRS v Třinci Radek Procházka. „V těchto tropických teplotách k nám denně v průměru zavítá až 1 500 lidí. Pokud si vzpomínám, tak v posledních pěti letech jsme tak vysoké teploty v červnu neměli. A jakou novinku jsme si pro letošní sezonu připravili?. Tou největší a nejlákavější je určitě letní kino. Už příští sobotu od půl desáté večer budeme v areálu našeho koupaliště promítat film Kozí příběh: Pověstí staré Prahy. Vstupné bude třicet korun. Zajištěno bude bohaté občerstvení. Během léta budeme mít šest představení. Kino bude v provozu každou druhou sobotu," dodal Radek Procházka s tím, že projekce zajišťuje třinecké kino Kosmos.

MARKÉTA KMECOVÁ, MARTIN ŠRUBAŘ