Hlavní důvodem pro odložení termínu otevření bylo, že se z důvodu deštivého počasí v květnu nestihlo opravit dno a bazén natřít.

Letní koupaliště Olešná sezonu zahájilo podle plánu a jeho brány jsou již pro veřejnost otevřeny. S ohledem na kolísavé počasí v minulých týdnech se návštěvníkům doporučuje sledovat, zda je otevřeno, na webových stránkách. Venkovní areál Olešná nabízí návštěvníkům až do pátku padesátiprocentní slevu ze vstupného. Ke slunění doporučují provozovatelé využít lavičky a lehátka na dlažbě. Trávník vzhledem k vydatným dešťům není krátce zastřižen.

Koupaliště Stars v Třinci otevřelo první červnový den podle plánu. Koupaliště Sluníčko na Ostravici bude v provozu pouze v červenci a srpnu z důvodu rekonstrukce. První návštěvníci si mohou přijít zaplavat až 1. července.

Lidé, kteří preferují koupání v přírodních nádržích v regionu, mohou využít širokou nabídku pláží například na Žermanické přehradě, přehradě Baška nebo Olešná. Pouze vodní nádrž Brušperk má jako každoročně zhoršenou kvalitu vody z důvodu rizika přítomnosti cerkárií.