Tento nápad starosta dostal zhruba před dvěma měsíci. „Každé ráno, když chodím na obecní úřad, tak procházím kolem zdejší základní školy, kde školáci zrovna míří do vyučování. Tak se spolu stále potkáváme, známe se. Až mě napadlo, udělat rozloučení s devátou třídou. Probral jsem to s ředitelkou školy, které se nápad také zamlouval, a společnými silami jsme toto setkání dali dohromady,“ prozradil starosta s tím, že tito školáci tak budou mít vzpomínku na celý život.

Obřadní síň kozlovického pivovaru pak byla svědkem předávání pamětních butonů, které starosta nechal právě pro tuto příležitost vyrobit. Ředitelka školy Hana Ulčáková každého žáka starostovi představila a ten mu buton předal, poté následoval raut. „Tímto setkáním jsme školákům chtěli i poděkovat za reprezentaci školy a obce a hlavně jim všem přeji mnoho úspěchů do dalšího života,“ dodal starosta.

Přítomní deváťáci si setkání v pivovaru pochvalovali. „Tohle setkání bylo velice pěkné a zajímavé. Určitě by tato tradice mohla pokračovat v dalších letech. Teď se těším na prázdniny a pak na střední školu. Bude to začátek něčeho nového. Uvidíme, jak to vše dopadne,“ řekla Jana Fojtíková s tím, že se předem nedomlouvali, že dorazí ve svátečním oblečení. „Většinou to tak bývá, že když je vysvědčení, tak se člověk svátečně oblékne,“ dodala. „Byla jsem překvapená, že nás zde do pivovaru pozvali. Bylo to zde moc pěkné, také mě překvapilo, že nám starosta dal pamětní placky. Spolužáci a učitelé mi budou určitě chybět, i když někteří zrovna moc ne,“ řekla Zuzka Chýlková.

„Byl jsem překvapen tímto pozváním na zakončení školy i následným rautem. Po našem kolektivu se mi bude stýskat, ale zároveň se těším na střední školu,“ svěřil se Radek Závodný. „Je fajn, že jsme se zde všichni sešli. Základka nám určitě bude chybět, myslím si, že většina z nás se na střední školu netěší,“ zamyslela se Dáša Jalůvková. „Byli jsme vlastně první, kteří podobné zakončení školy zažili, a bylo to super. Teď se těším na prázdniny, kdy budu chodit do aquaparků a podobně,“ uzavřela Tereza Tabachová.