Tragédie se odehrála v neděli odpoledne v Ostravě-Plesné, kde třiačtyřicetiletý muž spadl při opravě střechy rodinného domu. Na zem se zřítil z výšky přibližně pěti metrů. „Dopadl na betonový podklad a zůstal v bezvědomí. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Poruby. U muže došlo zakrátko k zástavě dechu a srdeční činnosti. Záchranáři proto zahájili resuscitační pokusy, pacientovi zajistili dýchací cesty, prováděli nepřímou srdeční masáž a aplikovali léky. Přes úsilí celé posádky se nepodařilo obnovit základní životní funkce pacienta. Ten na místě podlehl poraněním hlavy, která utrpěl,“ popsal situaci mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Podobný případ se stal také v Návsí na Frýdecko-Místecku. Pětadvacetiletý muž opravující okap spadl z výšky sedmi metrů. „Dopadl na betonový podklad a utrpěl vážná zranění. Pacientovi v bezvědomí museli záchranáři zajistit dýchací cesty a po nezbytném ošetření jej transportovali do nemocnice. Protože poranění muže byla mnohočetná a těžká, vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy, aby přesun byl co nejšetrnější. Vrtulník se však musel vrátit zpět na základnu pro nedostatečnou viditelnost způsobenou mlhou. Pacienta proto nakonec do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě transportovala sanitka a předala zraněného na urgentním příjmu,“ prohlásil Humpl.

Záchranáři a policisté vyšetřují i dva případy pádů z oken. Sebevraždu zřejmě spáchala třicetiletá žena, která vyskočila z okna panelového domu v Orlové. Lékaři se ji snažili oživit, jejich pokusy však byly marné. Žena trpěla depresemi.

Pád z okna zaznamenali i policisté z Frýdku-Místku. „Záchranáři ve Frýdku-Místku vyjížděli v neděli ráno k čtyřiačtyři­cetileté ženě, která spadla z okna domu. Utrpěla poranění neslučitelná se životem a zasahující lékař již nedokázal pacientce pomoci. Žena zemřela ještě před příjezdem záchranné služby,“ konstatoval Humpl.