Muž počátkem srpna vstoupil nad ránem do sklepních prostor jednoho z bytových domů v Třinci, kde v té době na matraci spal poškozený. Mladík ho bezdůvodně fyzicky napadl a následně se s ním přetahoval o peněženku, kterou mu nakonec vytrhl. Lupič z místa utekl i s mobilním telefonem napadeného.

Muži hrozí až dvanáct let vězení.
Střelba v třinecké nemocnici! Muž tvrdí, že je pacifista, zbraně však miluje

„Poškozený věc vzápětí oznámil na policii. Mezitím se mladík vrátil do sklepa. Když zjistil, že tam muž už není, vzal si matraci a s tou se přesunul do vedlejších sklepních prostor. Tam ho zanedlouho zadrželi kriminalisté. K jeho dopadení dopomohla jejich rychlá operativní práce. Muži se spolu vzájemně neznali,“ sdělila policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Exploze nelegální palírny.
Exploze „černé" palírny v Jablunkově. Tlaková vlna vyrazila dveře a okna

Mladík s kriminalisty spolupracoval a odcizené věci polici vydal, tedy až na 200 korun, která předtím byly v peněžence. Peníze před zadržením utratil za pivo, cigarety a kulečník. „Také vzhledem k tomu, že obviněný je v současné době prověřovaný i pro další násilnou trestnou činnost, byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Dvacetiletému muži tak hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ doplnila Kateřina Kubzová.