Některá oddělení se proto nyní stěhují do náhradních prostor a některé operace zřejmě budou muset být odloženy. „Podle posudku, který vypracoval soudní znalec v souvislosti s modernizací operačních sálů frýdecké nemocnice, bude muset být rekonstrukce větší, než jsme předpokládali. Vedení nemocnice ve spolupráci s krajským úřadem a okolními zdravotnickými zařízeními proto přistoupilo k několika důležitým opatřením,“ informovala tisková mluvčí krajského úřadu Barbara Odstrčilíková.

„Lůžková oddělení chirurgických oborů a ambulance budou v nejbližší době přemístěna do vhodných náhradních prostor. Opatření se v žádném případě nedotknou péče o pacienty s akutním onemocněním,“ ubezpečil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Jiří Veverka. Zákroky u pacientů, jejichž zdravotní stav nevyžaduje okamžité řešení, ale budou s největší pravděpodobností dočasně odloženy.

O dalším postupu budou pacienti, kterých se týká odložení operačních výkonů, informováni telefonicky nebo písemně do dvou týdnů, případně se mohou dotázat na telefonním čísle frýdecké nemocnice 558 415 111.