Zástupci hutnického města by měli projednat vyhodnocení akčního plánu i aktualizaci strategického plánu Třince do roku do roku 2013, poskytnutí finančního příspěvku na pořízení inkubátoru pro novorozence a dodatek ke stanovám Slezského vodohospodářského svazku.

S koncem roku se rovněž přiblížilo projednávání rozpočtu města. Na ten přitom může mít vliv i současná finanční krize, která již zasáhla a zpomalila českou ekonomiku.

Stát tak vybere na daních méně peněz, než se ještě nedávno předpokládalo, což by se promítlo při přerozdělování výnosů jednotlivým městům a obcím. „Vždy jsou to nějaké odhady, ale samozřejmě to spolu souvisí. Pro nás je důležité, že státní rozpočet prošel v parlamentu prvním čtením,“ řekla v pátek redakci vedoucí ekonomického odboru Michaela Mitrengová.

„Krize přišla v nešťastnou dobu, nikdo neví, co příští rok přijde a jak se situace vyvine,“ dodala s tím, že zastupitelům právě 11. listopadu předloží zprávu o tom, jak by hospodaření Třince v roce 2009 mělo vypadat. "Do té doby mohou být změny," upozornila. Radní by měli o rozpočtu hlasovat 24. listopadu, o několik týdnů později jeho definitivní podobu určí zastupitelé.

Před rokem souhlasili s tím, že výdaje Třince dosáhnou 766 milionů korun. - více ZDE