„V tomto období je to takový průměrný stav. Mezi těmito psy je zastoupeno nejvíce kříženců labradorů a ovčáků. Takovým nelichotivým rekordmanem, o něhož lidé zatím nejeví zájem, je kříženec, kterého už máme dva roky. Snad se nakonec přece jen najde někdo, kdo si ho domů odveze,“ vyslovila přání Eva Vinklárková s tím, že není snadné vyjmenovat obce, ve kterých je nejvíce odchytů.

Lysá hora je pro turisty lákavá v každém ročním období.
Teploty na Lysé hoře lámaly rekordy

„Jsou to takové výkyvy, kdy nám dovezou několik pejsků, kteří byli odchyceni v jedné obci. Potom je tam ale nějakou dobu klid, kdy se zase volně pobíhající psi objeví v sousední vesnici. Tím se to vlastně zprůměruje,“ zamyslela se Vinklárková, jejíž útulek má v současné době dostatečnou zásobu krmiva. „Pokud by nám ale někdo chtěl něco darovat, určitě ho nevyhodíme,“ dodala. 

V útulku pro psy v Třinci je momentálně jen pět zvířat. Podle správkyně Evy Labajové od začátku roku přijal útulek ve Frýdecké ulici celkem 66 psů. „V poslední době je větší odchyt pejsků z Polska a příhraniční oblasti, tak zhruba jednou za měsíc,“ naznačila s tím, že momentálně jsou v třineckém psím útulku prováděny určité terénní úpravy.