Se stavbou kruhových objezdů se ve Frýdku-Místku začalo v roce 1998. „Město se tehdy rozhodlo vybudovat první objezd u Kostíkového náměstí ve Frýdku. Tehdy kvůli tomu uvolnilo ze svého rozpočtu přibližně čtyři a půl milionů korun. Protože se v praxi ověřil, postupně vznikaly v jiných lokalitách další, které už ovšem financoval kraj,“ zavzpomínal vedoucí odboru dopravy frýdecko-místeckého magistrátu Miroslav Hronovský.

Protože se v té době stavěly ve městě nové supermarkety, následkem čehož se k nim musel vyřešit co nejbezpečnější příjezd, budovaly se takzvané kruháky i v jejich okolí. Například před prodejnami Lidl ve Frýdku a na Beskydské ulici v Místku, před místeckým hypermarketem Tesco – a poblíž nákupního střediska Prior na Frýdlantské ulici. V nejbližší době se ovšem plánuje ještě jedna výstavba před prodejnou Billa ve Frýdku. „Už je dokonce vydáno stavební povolení. Samotnou stavbu uskuteční rovněž Krajský úřad v Ostravě. Ukázalo se, že kruhové objezdy podstatně pomohly urychlit plynulost dopravy,“ zamyslel se Miroslav Hronovský.

Vedoucí oddělení dopravních nehod Okresního ředitelství Policie ČR ve Frýdku-Místku Miroslav Škola potvrdil, že v lokalitách města, kde kruhové objezdy vznikly, výrazným způsobem klesla nehodovost. „Kromě toho, že se v těchto místech už nestává tolik nehod, zamezily tvoření dlouhých kolon,“ našel pozitiva Miroslav Škola. Přesto by si podle něj měli dávat řidiči, kteří jedou od Ostravy ke kruhovému objezdu u místeckého Tesca, velký pozor. „Na tomto objezdu se stává více nehod. Není to však tím, že by byl špatně označený, ale hlavně proto, že šoféry rovný úsek svádí k rychlé jízdě. Mnozí třeba ani nevědí, že tu něco takového je,“ varoval Škola.

Okresní policejní mluvčí Ivan Žurovec připomenul, že na zmiňovaném objezdu se stala vůbec první smrtelná nehoda tohoto roku na Frýdecko-Místecku. „Pětatřicetiletý řidič osobního automobilu Audi A6 z Kyjova, jenž jel 9. ledna krátce po osmnácté hodině v levém jízdním pruhu po dálnici od Ostravy, nedal přednost, načež vjel přímo na kruhový objezd. Ve stejné chvíli ovšem jela po rondelu dodávka Ford Tranzit, do které ze strany narazil. Následkem toho nepřipoutaný pětačtyřicetiletý spolujezdec z fordu po nárazu z auta vypadnul přímo na vozovku. Muž ze Slovenska byl na místě mrtev,“ uzavřel policejní mluvčí Ivan Žurovec.