Dvě akce v jeden den se uskutečnily v pátek v Palkovicích. Jednou z nich byl běžecký závod Memoriál Antonína Řezníčka, jehož cílem je doběhnout na vrchol Kubánkov a zpět. Druhou akcí bylo tradiční Myslíkovské odpoledne, kde k poslechu a tanci zahrály skupiny Vafle a Krakatit.

Memoriál se letos konal již podeváté na počest zesnulého běžce a občana Palkovic Antonína Řezníčka, který se během své kariéry na dráze utkal i s Emilem Zátopkem. Běžce čekalo sedmnáct kilometrů a necelých čtyři sta metrů převýšení, které zdolali při výběhu na Kubánkov a zpátky do Palkovic. Kategorii mužů ovládl Krystian Zahraj s časem 1:05:10.

Primátorka Třince Věra Palkovská byla oceněním mile překvapená.
Třinec se stal Městem pro byznys Moravskoslezského kraje

Absolutní vítězkou kategorie žen se již potřetí stala Veronika Siebeltová. Do cíle doběhla s časem 1:15:47 a s jistotou zvítězila. „V Palkovicích se mi běhá dobře, takže se tady vždycky těším a asi i proto běhám tak rychle a daří se mi vyhrávat,“ řekla Siebeltová, která se dnes už především věnuje trénování mládeže v oddílu TJ Slezan Frýdek-Místek.

Na pořadu dne bylo i Myslíkovské odpoledne, které pořádá obec ve spolupráci se Sokolem Myslík a dobrovolnými hasiči. „Celé prázdniny jsme se snažili hrát letní kino a chtěli jsme to vylepšit uvedením různých kulturních pořadů před začátkem kina. Kouzelník, žonglér, dokonce i cimbálovka, ale lidi nechodili a šli až do kina. Někteří se možná ještě báli korony. Už jsme letos museli zrušit dožínky nebo dechové slavnosti. Dnes jde vlastně o první akci, kde je více lidí,“ uvedl starosta Palkovic Radim Bača.

ZÁMECKÁ. Vlevo výkladní skříň dnešní prodejny Hruška v obchodním domě Horník (dříve Bachner). I když byly výklady rozbité, neexistovalo, že by tam někdo chodil rabovat. Za to tehdy mohl být i zastřelen. V tom měli Němci autoritu.
Před 76 lety spadly bomby na Ostravu. Podívejte se, jak vypadala tehdy a dnes

Jde již o pátý ročník zábavného odpoledne, kde se zabavily jak děti, tak dospělí. „Dorazila jsem s dcerou, vnoučátky, synem i snachou. Je to tu fajn pro děti, taky tady hraje kapela a můžeme tu posedět se sousedy. Jsem ráda, že se tady dělá pro místní i taková akce,“ řekla Iva s tím, že se zatím pokaždé této události zúčastnila.

Kulturní život tak v Palkovicích opět ožil. Na Myslíku vystoupila místní kapela Krakatit, která svým hraním bavila příchozí návštěvníky. Pro děti byl připraven doprovodný program v podobě Deskohraní a airbrush tetování a dalších atrakcí.

Tereza Liczmanová