Sílu červeného miláčka prověřil na dosud neotevřeném úseku dálnice D 47 (Rudná – Bohumín) díky vstřícnému postoji prezidenta ODS – Dopravní stavby Ostrava Pavla Vítka. „Jsem rád, že jsem se tady mohl s tátou a známými projet. Bylo to fajn strávené dopoledne,“ usmál se Kubina, který musel mít k projížďce i dokument se speciálním pronájmem dálničního úseku.

Na novotou zářícím asfaltovém koberci chtěl Kubina pokořit rychlost 300 kilometrů za hodinu. Proti však nakonec bylo počasí. „Úsek byl pronajatý na hodinu, bohužel hodinu před plánovaným startem začalo pršet a asfalt už nevyschl. Jinak byl ale koberec výborný, na lepším jsem ještě nejel,“ podotkl Kubina. „Za sucha bych hranici 300 kilometrů za hodinu pokořil, takhle jsem nechtěl riskovat, takže jsem jel jen více než dvoustovkou,“ poznamenal Kubina, který si rychlost 300 kilometrů za hodinu vyzkoušel na speciální trati v zámoří. „Podle počítače jsem jel v jedné chvíli dokonce 305 kilometrů za hodinu,“ prozradil svůj rekord.

Na dálnici nemohl chybět ani jeho otec Václav, který ferrari z Janovic do Ostravy přivezl. Také on neodolal a plynový pedál ferrari pořádně polechtal. „Vždyť táta v něm jezdí více než já,“ mávnul rukou Kubina mladší. Jeho otec pak prozradil, že k autům měl Pavel vztah již od mala. „Poprvé mi seděl na klíně při řízení v devíti letech, ve dvanácti už řídil na poli sám. Je to už pár let, takže to je snad promlčené,“ zakončil Kubina starší.

Pavel Kubina nebyl z výsledku rozhodně zklamaný. „Počasí se poručit nedá, i tak to byl pro mě zážitek. Příští rok to určitě vyjde, věřím, že tu magickou třístovku jednou doma překonám,“ slíbil Pavel Kubina, který dostal dárkem od jednoho z partnerů akce Libora Nováka nové in-line brusle: „Kdyby nelilo, tak bych je zkusil, ale ani svezení na více kolečkách by na vodě nebylo bezpečné,“ zakončil s úsměvem Kubina, který do zámoří vydá už za deset dní.