Záměrem projektu bylo vytvořit kulturní platformu, která nabídne místním umělcům, spolkům a kapelám možnost prezentace a divákům umožní podpořit své oblíbené projekty a uskupení.

„Tímto projektem také podporujeme Mobilní hospic Ondrášek, který se stará o děti a dospělé s onkologickým onemocněním. Z každého vystoupení putuje část výtěžku na konto organizace a její výši určí sami účinkující,“ uvedl ředitel Kultury F≈M Rostislav Hekera. Dosud bylo vybráno téměř 7 tisíc korun a s ohledem na naplánované akce se počítá optimálně až s dvojnásobnou částkou.

Do projektu se zapojují především kapely a performeři z Frýdecko-Místecka a Ostravska, kteří chtějí touto cestou dát o sobě vědět. Vystoupily například místní kapely Positive, F-M band a Náhoda nebo Místecké divadlo PROZATiM. Skrze streamovaný přenos se uskutečnila i filmová projekce - road movie Tsantsa režiséra Robina Lipo, a to v rámci koncertu písničkářky Moonshye, jejíž hudba je spojena s tímto autorským studentským snímkem.

"Aktuálně se mohou příznivci kultury těšit na cestovatelskou přednášku Pavla Sabely v sobotu 23. května a koncert frýdecko-místecké kapely Mletý Standard v úterý 26. května. Pravidelné úterní a sobotní přenosy od 20 hodin si diváci mohou vychutnat již také přímo v sále Kina Vlast, který se od minulého týdne otevřel i pro filmové projekce," uvedla Lenka Vašková z Kultury FM.

Bližší informace o plánovaných akcích a další aktuality najdete na www.kulturafm.cz.