„Všichni, kdo obdivují práci lidových tvůrců a jejich kouzelná dílka, mají díky aktivitě GOTIC jedinečnou příležitost sami si vyzkoušet něco z dávných řemesel a vyrobit si svůj výrobek, kterým pak jistě překvapí své blízké," řekla ředitelka GOTIC Alena Kolčárková.

Na podzim minulého roku proběhly v dřevěnce na Fojtství v Mostech čtyři kurzy řemesel pro veřejnost. „Mezi účastníky měly tyto kurzy veliký ohlas. Zájemci si vyzkoušeli základy keramiky a drátkování a vyrobili si vánoční ozdoby zjednodušenou metodou patchwork. Děti, které také projevily zájem o pořádané kurzy, se doslova vyřádily při malování na oděv," dodala ředitelka.

Od konce února budou probíhat další čtyři kurzy, na které se může přihlásit kdokoliv: Zpracování ovčího rouna technikou plstění za mokra (28. února 15 hodin), Zdobení vajíček drátkováním (14. března 15 hodin), Velikonoční zvířátka ze sena a svíčky ze včelího vosku (27. března 14 hodin, kurz pro děti, Košíkářství metodou pedig (11. dubna 15 hodin).

Všechny kurzy budou probíhat v dřevěnce na Fojtství v Mostech u Jablunkova a jsou zdarma. Závazné přihlášky do jarních kurzů jsou k dispozici v GOTIC a na webu www.gotic.cz. Zájemci se mohou hlásit do pondělí 25. února.