V jedné z nich lidé žijící v domě, kde je bar provozován, žádají město o omezení provozní doby baru kvůli zvýšenému hluku zejména v nočních hodinách. Vadí jim i obtěžující cigaretový kouř, který jim jde do bytů, protože hosté baru kouří venku pod okny baru a tím pádem i bytů. Druhá petice, která přišla vzápětí, byla naopak za zachování provozní doby baru.

Otevírací dobu některých barů a hospod ve městě reguluje vyhláška, kterou město zavedlo loni v létě na základě stížností obyvatel na hluk, nepořádek, výtržnictví a vandalismus v blízkosti některých barů a podniků.

Nejprve se dotkla dříve nonstop baru Excel na Růžovém pahorku, později zastupitelé schválili rozšíření vyhlášky o další místa. Jako poslední zatím v srpnu přidali do seznamu problémových provozoven Kovárnu na Slezské. Přes týden v nich můžou mít provozovatelé otevřeno do půlnoci, v pátek a sobotu pak musejí zavřít nejpozději v jednu hodinu.

V případě baru Metaxa vyzvalo město majitele k přijetí opatření, která zabrání obtěžování občanů nadměrným hlukem.

„Majitel baru přislíbil, že omezí provozní dobu baru do půlnoci a v pátek a sobotu do jedné v noci. Mimochodem tato doba platí v sedmi podnicích, ve kterých byla v souvislosti se zajištěním nočního klidu a práva na pokojné bydlení a spánek, omezena provozní doba vyhláškou. Oceňuji přístup majitele, který přistoupil na omezení provozní doby svého podniku, aniž by mu to bylo nařízeno vyhláškou,“ řekl primátor Michal Pobucký.