Po dopadu naštěstí nezůstali uvězněni pod sněhem, všichni byli při vědomí a dokázali informovat o události mobilním telefonem otce jednoho z nich. Ten následně požádal o zásah Horskou službu, která se do Velkého kotle ihned vydala. Informována byla také záchranná služba a operační středisko vyslalo na pomoc posádku rychlé lékařské pomoci z Rýmařova.

Členům horské služby se podařilo postižené objevit a zajistili jejich bezpečný transport pomocí sněžného skútru do Karlova, kde si je převzali zdravotníci. Jeden z mladíků zůstal nezraněn a nevyžadoval ošetření, další byl zraněn lehce a byl jen ambulantně ošetřen na chirurgické ambulanci.

Nejhůře dopadl třetí z nich, muž ve věku osmnácti let. Jeho poranění zasahující lékař kvalifikoval jako těžká a po nezbytném ošetření na místě jej záchranáři předali do nemocnice v Bruntálu. Další vyšetření zde však ukázalo závažné vnitřní zranění v oblasti břicha. Pacient byl proto z Bruntálské nemocnice záchrannou službou dále transportován na specializované traumatologické pracoviště do Fakultní nemocnice v Olomouci.