„Při pohybu chodců vykazuje značné kmitání, a to nejen horizontální, ale i vertikální, a nosná konstrukce vykazuje vysoké známky koroze,“ uvedla mluvčí frýdecko- -místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Lávku čeká celková rekonstrukce, zesíleny budou její nosníky a pylony, přibudou táhla a opravena bude také mostovka. Náklady mají činit bezmála pět milionů korun.

„Práce budou zahájeny v polovině června a ukončeny by měly být v září. Pro pěší a cyklisty se lávka uzavře 1. července. Při rekonstrukci budou sanovány železobetonové základy a zesíleny mostní nosníky i pylony. Lávka bude mít nově dvanáct táhel oproti současným osmi, což zvýší její tuhost. Opravou projde i mostovka, tu stávající, z vlnitého plechu zalitou betonem, nahradí pozinkované rošty. Lávka bude i nově natřena, bude mít žlutou barvu,“ přiblížil práce náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že ve městě je pět lávek pro pěší a každá má jinou barvu, což přispívá k rychlejší a snadnější orientaci či navigaci. Po zelené, modré, červené a betonové šedé lávce povede přes Ostravici i lávka žlutá.