„Letos roste strašně moc hub, je to velice slibné myslím, že každý si přijde na své," řekl Deníku mykolog Jiří Lederer, který houbařům radí každé pondělí ve frýdeckém Langově domě.

Hlad po houbách potvrdila i řada členů facebookové stránky, která se zabývá houbařením v Beskydech. Uživatelé poukazují na to, že kolem lesů parkuje nebývale mnoho aut. Navzdory velké „konkurenci" se sběrači chlubí bohatými úlovky, které pocházejí obvykle z lesů v okolí Starých Hamrů, Bílé, Ostravice nebo třeba Morávky. Nechybí ani lokality na Třinecku a Jablunkovsku houbaři měli štěstí například v lesích Dolní Lomné, Milíkova, ale také Bukovce nebo Hrčavy. „Mraky aut, ale i tak se dalo něco najít," pochlubil se na facebooku například Jan S., který o víkendu vyrazil do lesů v Bílé. Houbařská sezona letos začala brzy. Skoro jako by to vypadalo, že příroda chce houbařům vynahradit loňský tristní rok.

ZAČÍNAJÍ RŮST BEDLY

„Letos jsou mimořádně příznivé klimatické podmínky, je poměrně teplo, ale není sucho, což houbám, stejně jako vegetaci obecně, vyhovuje. Loni byly vysoké teploty a sucho, a to ty houby plodnice netvoří," vysvětlil Jiří Lederer. A co lze v lesích najít? Podle mykologa rostou hřibovité houby a začínají růst také bedly. Nebývale se podle něj daří holubinkám. „Těch je v lesích abnormálně hodně například v lokalitě Starých Hamrů kolem přehrady," popsal Jiří Lederer s tím, že pokud houbař sbírá hlavně hřiby smrkové a hnědé, měl by vyrazit do smíšených a jehličnatých lesů.

„Krásné houby rostou samozřejmě i v listnatých lesích, třeba v bučinách. Listnaté lesy jsou ale pro běžné houbaře méně obvyklé," uvedl mykolog, za kterým do poradny frýdecko-místeckého Muzea Beskyd přichází v pondělky až dvacet lidí.

Houbaři do poradny nosí k určení i nejedlé či mírně jedovaté houby, pouze na jaře přinesl muž houbu, která byla prudce jedovatá. „Dnes tady byla paní, která přinesla mezi nasbíranými hřiby i hořčáky. Ne, že by ji to ohrozilo na životě, ale pokud by je uvařila, pokrm by vyhodila, protože by byl nepoživatelný," ubezpečil odborník. Hřib žlučník, kterému se lidově přezdívá hořčák, potrápil nejednoho začínajícího houbaře. Ke sbírání láká svým vzhledem, nemilé překvapení se ale skrývá v jeho chuti, která je odporně hořká. O čem se lidé do poradny chodí radit, závisí na období pokud třeba rostou oblíbené a chutné růžovky, houbaři se je podle Lederera učí rozeznávat od muchomůrky tygrované, která je naopak jedovatá.

Kdo nemohl vyrazit do lesů v uplynulých dnech, nemusí zoufat. Houby by měly růst i nadále. „Druhy se budou samozřejmě měnit, ale pokud nenastanou mimořádné klimatické výkyvy, tedy horko nebo sucho, houby porostou. Teď je v půdě zásoba vláhy, která chvíli vydrží, a půda jen tak nevyschne," uzavřel mykolog. Houbaři mohou poradnu navštěvovat pravidelně každé pondělí od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.