Podle pořadatelů se zde sjede více než padesát modelářů z celé republiky, rovněž přátelé ze Slovenska a Polska se svými modely letadel, které mají alespoň dvě křídla – nebo mají více než jeden motor.

Po oba letové dny budou všechny modely vystaveny na stojánce modelářské plochy, označeny visačkami, z nichž se návštěvníci akce doví podrobnosti o modelu, jeho skutečné předloze i jeho autorovi. Opět tak bude probíhat anketa o nejzajímavější model nebo nejatraktivnější ukázku.

Diváci, kteří se ankety zúčastní prostřednictvím vyplnění útržku ze vstupenky, jejíž cena je 40 korun pro dospělého diváka a 20 korun pro děti, tak mají možnost získat atraktivní výhru, kterou je takzvaný seznamovací let v ultralehkém letadlem nad Frýdkem-Místkem o jeho okolím. Letový program bude v sobotu od 9.30 do 18 hodin, v neděli pak od 9.30 do 14 hodin. Mezi modely se objeví i model DORNIER DO-214 Jana Berga z Babic, který je poháněn dokonce osmi motory, má rozpětí křídel tři metry a váží 10,5 kilohramů.

Dvojplošníky AERO A-34 Kos ze slavné meziválečné éry představí František Hrbáček z modelářského klubu Holešov, který těchto akcí zúčastňuje pravidelně. Jedním z nejhezčích bodů programu by pak mělo být „crazy“ vystoupení skupiny modelářů zastupujících Výzkumný ústav valašského letectví, kteří s modely vyrobenými z nově používaného modelářského materiálu – extrudovaného polypropylénu – předvedou pravou leteckou bitvu připomínající boje I. světové války, ovšem tentokrát nazvanou „Boj o pálenicu“. „Ve vzduchu je v jednom okamžiku až patnáct modelů najednou. Vystoupení je doplněno zvukovou nahrávkou a efektními pyrotechnickými prvky, díky nímž dojde k výbuchu skladu slivovice, venkovského záchodku i samotné pálenice.

Pro návštěvníky je připraveno občerstvení přímo na ploše letiště,“ sdělil Petr Řehák z Pobeskydského aviatického klubu ve Frýdku-Místku.

Pobeskydský aviatický klub Frýdek-Místek uspořádal na začátku dubna v prostorách Lidového domu v Místku týden trvající Výstavu modelů letadel, na kterou se přišlo podívat více něž 1 500 návštěvníků. Na výstavě bylo k vidění přibližně 85 modelů všech modelářských kategorií.