Na letácích je podpis „Aktivisté z SBD“, třinecké bytové družstvo se však od záležitosti distancuje s tím, že s akcí nemá nic společného. Autoři letáků mimo jiné tvrdí, že město chystá prodej svých bytů. „Když si nebudou chtít koupit byt všichni nájemníci z baráku, nabídne se to ke koupi CPI!!!“ uvádějí.

„Dá se říct, že někdo šíří poplašnou zprávu,“ uvedla třinecká starostka Věra Palkovská. „Zabýváme se tím, jaké zvolit právní kroky, jak se budeme bránit. Město, alespoň v tomto funkčním období, v žádném případě nezvažovalo, že by se byty prodávaly třetím osobám, natož CPI Bytům,“ uvedla. Letáky podle ní šíří „zbytečnou paniku“, a to zejména u starších lidí. „To není dobré, není to správné, takže to nedovolíme,“ prohlásila Palkovská. Pokud se budou byty prodávat, tak pouze současným nájemníkům.

Místostarosta Ivo Kaleta, který má problematiku na starosti, konstatoval, že někteří občané o odkoupení městského bytu už projevili zájem. „Prodej je ve fázi příprav zásad, to znamená, že zatím pořád zvažujeme možnosti, hledáme inspiraci i v jiných městech. O nějakém konkrétním prodeji je předčasné hovořit,“ řekl.