Klub zábavy a sportu Záolší připravil program pro děti, pódium patřilo skupině Blaf a formaci Boney M revival. Vystoupili i místní gymnasté. Hlavní hvězdou letošního karnevalu byl Petr Kolář, návštěvníky bavila i večerní diskotéka.

Při fotbale utkání se diváci nenudili. „Fandíme Horňákům, hraje za ně syn," smál se 62letý Rajmund Sikora, jenž si úroveň utkání pochvaloval. „Dá se na to koukat. Tu se hraje s plným srdcem, jak se říká," konstatoval. Mezi týmy panuje zdravá rivalita. „Chlapi si mění šichty v práci, kdo může, ten přijde. Tady jen nemoc omlouvá. Ale stejně tu bečku vypijou spolu," prohlásil Sikora s odkazem na cenu pro vítěze utkání.

V sobotu byli lepší Horňáci, zápas skončil poměrem 3:2. „Já jsem tu hrál poprvé. Konečně mě vzali mezi sebe. Myslím, že příští rok mě přemluví znovu," vtipkoval muž, jen hrál za Dolňáky. Potvrdil, že hráči se mezi sebou hecují a na hřišti padají úsměvné hlášky. „Je to čistá zábava. I když – názory se na to různí," smál se fotbalista.

Karneval bavil i Jaroslava Nováka s rodinou. „Co mě přilákalo? Tradice. Jsme tu minimálně potřetí. A stánek TJ Vendryně – mají nejlepší kuře v regionu," smál se. „O kuře i o zelňačku je hodně velký zájem," potvrdila žena, která se představila jako Olina a ve zmíněném stánku vypomáhala. Zájemcům nabízela i špekáčky „a la Mexiko".

„Jestli se Vendryňáci umí bavit? No jasně! Já se dnes těším i na Petra Koláře. Na karneval se snažím chodit pravidelně – ta pravá atmosféra je samozřejmě až večer," shrnula Lenka Chodurová, která dorazila se syny.

Místostarosta Vendryně Milan Zakřevský byl rád, že Klub zábavy a sportu Záolší opět našel zajímavé téma, které v dětském programu zaujalo. „Rozhodli jsme se, že to bude Večerníček, který slaví padesát let, a jeho pohádky. My jsme se na ty pohádky jako děti dívali – a chceme, aby na Večerníčka děti nezapomněly," vysvětlil. Připomněl, že na 19. ročníku karnevalu se slavilo nejen 710 let obce, ale také dvacet let samostatnosti obce. „Myslím si, že samostatná Vendryně je na tom velice dobře, že celkem prospíváme," konstatoval Milan Zakřevský.

Příprava jubilejního karnevalu, který bude za rok, začne co nevidět. „Ty hlavní hvězdy vždy oslovujeme skoro po skončení předchozího ročníku. Dělá se to na podzim, jinak je problém je sehnat," naznačil místostarosta.