Na promítání filmů pod noční oblohou mohou v pátek zavítat do Frýdku-Místku. Prvním tahákem je oceněný český film Kobry a užovky. Až do 21. června budou v nabídce tituly Star Wars: Síla se probouzí, Mimoni, Everest a Velký Gatsby. „Velkoplošné plátno a areál s lavičkami vyroste v prostorách frýdeckého stadionu dvakrát. Ve druhém termínu se bude promítat od 10. do 14. srpna. V rámci červnových projekcí zajistíme i velké cirkusové šapitó, které za nepříznivého počasí pojme i samotné promítací plátno. Návštěvníci si také mohou přinést vlastní karimatky, deky, křesílka či jiné kempinkové vybavení. Samozřejmostí bude občerstvení a parkování zdarma," lákáiniciátor letního kina Petr Korč s tím, že začátky projekcí jsou naplánovány po setmění.

Areál bude otevřen vždy po 19. hodině. Vstupné na všechna představení bude symbolických 40 korun, pro členy Filmového klubu Frýdek-Místek bude ještě o desetikorunu levnější. Rodina zaplatí jen 90 korun.

S letními kiny nezaostávají ani obce. Například už v pátek 17. června se v přírodním areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách promítne nový český film režiséra Filipa Renče Lída Baarová. Pořadatelé lákají od půl osmé večer nejen na vstup zdarma, ale i na bohaté občerstvení.

V PALKOVICÍCH HLASUJÍ

Po loňském úspěchu počítají s letním kinem také v Palkovicích. „Půjde o festival s nabídkou českých komedií. Až do 20. června si mohou diváci na internetových stránkách obce vybírat osvědčené snímky. Osm filmů, které dostanou nejvíce hlasů, nakonec v areálu za tělocvičnou během letních prázdnin promítneme. Přesné datum a vybrané filmy oznámíme předem," ujistil místostarosta Palkovic David Kula.

Promítání pod širým nebem se stává tradicí také v Třinci. Milovníci kinematografie se mohou těšit na zpestření letních večerů v podobě pestré palety filmových představení na tradičních místech na náměstí Svobody a letním koupališti v areálu STaRS.

Promítání pod širým nebem se uskuteční od 1. července do 28. srpna, prvním filmem je Fakjů pane učiteli 2, a to od 22 hodin na letním koupališti. O týden později pobaví diváky na náměstí Svobody pohádka Řachanda. „Šňůru filmů uzavřou 29. srpna Mimoni 2. V případě špatného počasí se bude promítat v kinosále kina Kosmos, a to vždy ve 22 hodin," uvedla mluvčí městského úřadu Šárka Szlaurová.

Letní kino avizují rovněž v Písečné na Jablunkovsku. Promítání v areálu Výletiště začne kolem 21. hodiny, výběr filmů teprve probíhá. Jisté je, že půjde o tři nedělní termíny, a to 3. a 31. července a 28. srpna.

Během července a srpna se pobaví i Jablunkovští.

„Kino bude už jen několik týdnů promítat v sále. O prázdninách se opět přesune do parku za radnicí k letním projekcím. I letos připravujeme zajímavé filmy, těšit se můžete například na Teorii tygra, vyhlášenou za nejlepší komedii tohoto roku, Dědu, rodinnou komedii z Valašska, a pokud vše dobře dopadne, tak i na nový počin Jana Hřebejka Učitelku," řekla včera Deníku Renáta Macková z jablunkovského kina Mír. Snímků ale bude víc. „Promítat budeme každý pátek s výjimkou 12. srpna, kdy u nás probíhá Gorolski Święto," doplnila Renáta Macková s tím, že v červenci se bude promítat od 22 hodin a v srpnu od 21. hodiny.