Ve Frýdku-Místku bude letní kino každou středu až do poloviny září, a to vždy jinde – filmové plátno se objeví na různých místech v centru i v okrajových částech města.

„Filmové projekce začínají po setmění a jsou přístupné zdarma. Na programu jsou filmy pro děti i dospělé, rodinné komedie, sci-fi i horory,“ uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Součástí akce budou dobročinné sbírky různých charitativních organizací. V případě deště se projekce nekonají.

Naopak vícedenní letní kino na jednom místě, které se například loni konalo v červnu v prostorách frýdeckého stadionu TJ Slezan a v srpnu v bývalém Slezanu ve Staroměstské ulici, se letos poprvé po devíti letech neuskuteční.

„Sjednotilo se to do jednoho formátu, takže velkoplošná kina sice jsou, ale bývají každou středu na různých místech ve městě,“ podotkl Petr Korč, který v minulých letech letní kino inicioval, a doplnil, že je to i kvůli oživení okrajových částí města.

Například v červnu se postupně promítá na hřištích v Lískovci, Chlebovicích a Skalici, na programu putovního letního kina jsou ale také mimo jiné dvě prázdninové projekce v autokempu Olešná.

V hutnickém Třinci si milovníci letního kina přijdou na své střídavě na dvou místech – na náměstí Svobody a v areálu letního koupaliště. Promítacími dny budou v Třinci pátky, přičemž se začíná 29. června ve 22 hodin na letním koupališti snímkem Jumanji: Vítejte v džungli.

Na programu je celkem deset filmů, přičemž poslední projekce se uskuteční 31. srpna. V případě nepříznivého počasí se filmy budou promítat v kině Kosmos. Letní kino nebude chybět ani v nejvýchodnějším městě České republiky.

V Jablunkově kino vyroste vedle zdejšího informačního centra – pod kaštanem. Prvním promítacím dnem bude 6. červenec a do kina lidé mohou zavítat každý pátek až do konce letních prázdnin.

Letní kino se i letos bude konat také ve Frýdlantu nad Ostravicí. Na několik projekcí se můžou filmoví nadšenci těšit na konci července. Promítání chystají také v menších obcích na Frýdecko-Místecku i Třinecku.

Program letního kina ve Frýdku-Místku:
6. 6. – 21.00 fotbalové hřiště - Lískovec Strážci Galaxie Vol. 2
13. 6. – 21.00 fotbalové hřiště - Chlebovice Fakjů pane učiteli
20. 6. – 21.00 sokolské hřiště - Skalice Přání k mání
27. 6. – 21.00 Park Pod zámkem Coco
4. 7. – 21.00 Autokemp Olešná Po strništi bos
11. 7. – 21.00 textilka Slezan – ul. Staroměstská Blade Runner 2049
18. 7. – 21.00 Park Pod zámkem La La Land
25. 7. – 21.00 Sady Bedřicha Smetany Uteč
1. 8. – 20.45 Autokemp Olešná Mimi šéf
8. 8. – 20.30 sady Svobody Bába z ledu
15. 8. – 20.30 hřiště U Hříbku Paddington 2
22. 8. – 20.15 náměstí Svobody Tátova volha
29. 8. – 20.00 dopravní hřiště - ul. Pionýrů Šmoulové: Zapomenutá vesnice
5. 9. – 20.00 Pod Hradem - louka Tři billboardy kousek za Ebbingem
12. 9. – 19.30 zahrada Národního domu T2 Trainspotting