Teploty šplhající k třicítce tak ve čtvrtek lákaly davy lidí k vodě. Počasí vhodné ke koupání a slunění by navíc mělo vydržet i v dalších dnech.

„V pátek bude vrcholit příliv teplého vzduchu a teploty přes den budou dosahovat 29 až 32 stupňů Celsia. K večeru už ale začne přecházet studená fronta, která může přinést přeháňky nebo bouřky. O víkendu by ale mělo pokračovat skoro jasno nebo polojasno beze srážek. V sobotu očekáváme teploty mezi 20 až 24 stupni Celsia, v neděli pak mezi 22 až 26 stupni celsia,“ uvedl Petr Drobek z ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Pozor na koupání vBašce

Hygienici tento týden zkontrolovali kvalitu vody na koupacích místech na Frýdecko-Místecku i na některých nádržích na Bruntálsku, a to v lomu ve Svobodných Heřmanicích a Slezské Hartě. Kvalita vody je na všech místech vyhovující.

Výjimkou je pouze nádrž Baška v okrese Frýdek-Místek, kde došlo ke zvýšení počtu toxických sinic. Jejich množství sice není rizikové pro běžnou populaci, vznik zdravotních problémů ale může nastat u některých vnímavých jedinců, tedy u dětí, alergiků či těhotných žen. Hygienici jim proto doporučují, aby se ve vodě nekoupali dlouho a poté se osprchovali pitnou vodou.

V tomto týdnu kontrolovali pracovníci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě také letní umělá koupaliště. Žádné nedostatky nezjistili.