Současnou zimu, která spíše připomíná počátek jara, si pochvalují nejen řidiči a silničáři. Lidem absolutně vyhovuje, neboť nemusí tolik topit.

Více takových zim

„Já jsem z toho počasí nadšený, protože ušetřím za vytápění domu. Takovýchto zim-nezim by mohlo být více. Jsem už v důchodu, takže z toho pohledu je každá ušetřená koruna pro mě dobrá," pochvaloval si sedmašedesátiletý Miroslav S. z Frýdlantu nad Ostravicí. V obdobném duchu hovořil také Jaroslav Šula z Kunčic pod Ondřejníkem.

„Letošní zima mi zatím dělá jen samou radost. Jako řidič jsem spokojený, že vlastně skoro vůbec nepotřebuji škrabku na skla. Akorát si zbytečně sjíždím zimní pneumatiky. A co se týče topení, to je prostě paráda. Když to porovnán s loňskou zimou, kdy jsem musel kupovat uhlí až do dubna, prakticky šetřím každý den. Jestli to tak půjde dále a v březnu už bude přes den těch deset až patnáct stupňů nad nulou, tak ve finále ušetřím určitě přes deset tisíc korun," zamyslel se dvaačtyřicetiletý Jaroslav Šula z Kunčic pod Ondřejníkem.

Šetří na moře

Třicetiletá J. S. z Frýdku-Místku, která má dvě malé děti, už dokonce ví, co s ušetřenými penězi za topení udělá. „Pojedeme na nějakou pěknou letní dovolenou. Pokud ta částka bude nakonec velice slušná, možná bychom vyjeli k moři, u kterého jsme ještě nebyli. Proto doufám, že i v únoru nebudou nějaké velké mrazy. Bylo by to naprosto úžasné. Naše kroky by následně vedly do cestovní kanceláře," zasnila se mladá žena.

Vytápějí jen večer

„My topíme doma plynem. Za loňskou sezonu jsme zaplatili několik desítek tisíc korun, takže ze současných nadprůměrných teplot mám velice dobrý pocit. Prakticky topíme jenom večer a kvůli teplé vodě ke koupání. Už nyní je na sto procent jisté, že poměrně dost ušetříme, což je skvělé. Peníze navíc se nám budou zcela určitě hodit," dodal muž z Palkovic, jenž chtěl zůstat v anonymitě.