Na sbírky nezapomíná ani sedmdesátiletá Eva Mašlonková z Frýdku-Místku. „Přispívám na nemocné rakovinou. Tato sbírka probíhá pokaždé v květnu. Kdokoli přispěje nějakou částkou, dostane měsíček, který si může připnout na oblečení. Během vánočních svátků nezapomínám na sbírku, jejíž výtěžek jde na nevidomé. A kolik dávám? Asi dvacet až třicet korun. Více si ze svého důchodu nemůžu dovolit. Na dobročinnou sbírku Bílá pastelka posílám darovací sms. Jiným sbírkám moc nevěřím. Už jsem se několikrát setkala s podvodníky, kteří vybírali takzvaně do vlastních kapes. U sebe neměli žádné průkazky. Na policii jsem to ale nehlásila," dodala Eva Mašlonková.

Sbírky a různé charitativní akce oslovují také 34letou Kateřinu Eliášovou. Žena, která žije v Hukvaldech, se podle svých slov snaží podporovat zejména Adru ve Frýdku-Místku. „Myslím si, že je skvělá a hodně se snaží. Bývalý ředitel Michal Čančík tady ve Frýdku se svým týmem udělal kus práce," uvedla Kateřina Eliášová s tím, že často jde o materiální pomoc. „Třeba teď jsme do Adry odvezli pračku," poznamenala. „Zastávám názor, že člověk má podporovat hlavně to, co se děje bezprostředně kolem něj a kde je ta pomoc hmatatelnější. Pokud jde o sbírky na hurikány a různá zemětřesení, tak na ně nepřispívám," dodala Kateřina Eliášová.

Naznačila ale, že v období Velikonoc a Vánoc si kupuje pohlednice, které kreslí postižení lidé, a ročně je za ně ochotna dát až tisíc korun. Podporuje také sbírky, které pořádá Liga proti rakovině, a její důvěru má i známý projekt Světluška.