Pitný režim
Optimálně bychom měli vypít denně mezi 2-3 litry tekutin. Pohybujeme-li se v horku, těžce pracujeme nebo sportujeme, musí být příjem přiměřeně větší. Potřebné množství ovlivňuje i jídelníček pokud je základem zelenina, ovoce a mléčné výrobky, může být spotřeba formou nápojů o něco nižší. Pít by se mělo v průběhu celého dne. Základem pitného režimu mají být především nekalorické nápoje hlavně voda, nejlépe minerální s nízkou až střední mineralizací, která má vyvážený poměr minerálů.

„Je to děs. Strašně mě to vysiluje, nedá se prakticky ani vycházet ven. Navíc se mi v tom horku špatně dýchá. Nejhorší je to, že se i přes noc často budím. Spánek mám trhaný, takže jsem přes den malátná," postěžovala si důchodkyně Marie L. z Frýdku-Místku, která se kvůli tomu snaží nezapomínat na dodržování pitného režimu. „Popíjím neslazené vody a čaje během celého dne. Určitě to budou tři až čtyři litry tekutin. Jinak bych určitě zkolabovala," uvedla.

Když je horko, osvěžuje se ve vodě

Osmapadesátiletá Stanislava Czampaiová z Frýdku-Místku se Deníku svěřila, že rovněž dává přednost obyčejné vodě z kohoutku. „Odhadem to jsou asi dva litry. Měla bych toho vypít více. Alkohol jen hodně málo. Maximálně nějaké to vychlazené pivo," řekla Stanislava Czampaiová, která se slunečním paprskům vyhýbá ve vodě. „Ochlazuji se plaváním. Velké aquaparky ale nevyhledávám. Stačí mi klidně i řeka. Je tam větší klid. Manžel to má nastavené obdobně. Osobně mám nejraději jaro a podzim," dodala žena, jejíž osmiletá vnučka Simona Chrobáková má v horkých dnech ráda spíše sladší nápoje.

Pomáhají i zmrzliny

„Babička mi dává vodu se šťávou a ovocné minerálky. Kupuje mi i kopečkové a točené zmrzliny. A v obchodech i nanuky," sdělila Simona Chrobáková.

Jednatřicetiletý Jan Lojkásek z Frýdku-Místku vypije denně tři litry nápojů. „Když jsou taková horka, piju více vody a piva. A pokud je poblíž nějakého koupaliště, kde se dá zaplavat, je to ideální. V pravé poledne, kdy slunce pálí nejvíce, jsem nejraději ve stínu," prohlásil Jan Lojkásek.

O rok starší Milan A., který pochází z Frýdku-Místku, používá podobnou taktiku. „Přednost dávám perlivým minerálkám, které nesmí být slazené. A těch vypitých piv je mnohem více, to si dám v hospodě klidě i šest točených," pousmál se mladý muž.