Účtenkovka má motivovat k přebírání účtenek v obchodech, restauracích, ale i hotelech nebo penzionech. Účtenková loterie je součástí dlouho diskutované elektronické evidence tržeb. V knihkupectví v Třinci dávali k nákupu účtenky vždy. Nyní je ale lidé berou více.

„O účtenky je nyní větší zájem, lidé si je berou více. I když si například koupí jen jednu obálku, účtenku si vezmou,“ řekla prodavačka třineckého knihkupectví.

Ve Frýdku-Místku se lidé nebojí vyjádřit svůj názor. „Lidé to více komentují. Ti naivně bezelstní se k tomu nahlas přiznávají. Jsou i tací, kteří říkají, že je nechtějí, ať je rovnou vyhodíme, a symbolicky tak dávají najevo odpor k EET,“ vyjádřil se ke sběru účtenek zaměstnanec knihkupectví Kapitola ve Frýdku-Místku.

V lékárně ve Frýdku-Místku si účtenky schovávají spíše starší lidé. „Všimli jsme si většího zájmu. Jsou to spíše starší lidé, kteří si účtenky hned vyžádají a přidají k tomu svůj názor. Nákup si i rozdělí do více položek, ať mají více účtenek,“ řekla pracovnice frýdecké lékárny.