„Jsem naprosto nadšená. Vyšlo počasí a mají mimořádně dobrou zmrzlinu,“ povídala u jednoho ze stánků jednadvacetiletá Irena Niesnerová z Nošovic, která přišla s kamarádkou. Návštěvnost se podle ní dá srovnat snad jen se slavnostmi pivovaru v sousední obci. „I tam chodím,“ poznamenala Niesnerová.

Z Nošovic přijela rovněž Věra Friedlová s rodinkou. „Máme to kousek, takže chodíme každý rok,“ smála se čtyřiadvacetiletá maminka malé dcery. „Předtím to bývalo na „Letné“, pak u školy, mělo to tu velkou tradici a bývala to možná největší pouť v okrese. Teď už je to slabší, ale lidé si na to navykli,“ porovnával 27letý Alexandr Friedel.

Na pouť zamířil i o něco starší pár z Frýdku-Místku. „Je to společenská událost,“ pravil Bronislav Stanošek. „Je tady hodně známých, navíc moje maminka i babička byly z Dobré, jako děti jsme tady v sedmdesátých a osmdesátých letech chodily,“ doplnila jeho partnerka Hana Bekárková.

Mezi návštěvníky byl také Milan Anděl. Vychutnával si atmosféru, o tom, že by letos nepřišel, ani neuvažoval. „To si přece nemůžu nechat ujít,“ prohlásil. Na pouť ke svatému Jiří se těší každý rok. „Dá se říct, že je to první pouť v regionu po zimě, je to první náznak léta a letních akcí,“ zamyslel se Milan Anděl. To, že pouť v Dobré přilákala davy lidí i z Frýdku-Místku, ho nepřekvapilo. „Je to blízko, ze Slezské se to dá dojít i pěšky,“ připomněl.

Řada lidí se těšila na ohňostroj, který pořadatelé slibovali. S kamarády se v sobotu bavila třeba sedmnáctiletá Lucie Gavlasová z Nošovic. „Hraju fotbal za Dobratice a potkala jsem tady skoro celý tým, je tu i plno přátel ze třídy,“ naznačovala. I když byl areál dřevoskladu velice slušně zaplněn, nebyla úplně spokojená. „Nejsou tu takové atrakce jako loni, třeba „booster“ – to bylo dobré, i když trošku dražší. Ale jinak je tu fajn,“ pravila sedmnáctiletá dívka, která oblíbenou doberskou pouť navštěvuje odmalička.