„Například v nich nekoupíte maso. Maximálně jen nějaké salámy. Pokud si chceme o víkendu udělat dobrý oběd, musíme zajet do nějakého marketu ve Frýdku-Místku. Nemáme totiž jinou možnost. Stojí nás to nejen peníze za benzin navíc, ale i drahocenný čas," posteskla si pětačtyřicetiletá žena ze Staříče. Další zákaznici se zase nelíbí ceny ve zdejších obchodech. „Jsou opravdu o dost vyšší než v marketech. Podstatné je to u mléčných výrobků. Jogurty, sýry a máslo raději nakupuji ve městě. Hovězí, kuřecí a vepřové maso v obci prakticky neseženete. Klasický řezník tady opravdu není. A co mi ještě vadí? Mohl by u nás být nějaký obchod, ve kterém by se dalo pořídit oblečení a obuv, abych pro všechno nemusela jezdit někam jinam," navrhovala padesátiletá Dagmar Kvapilová ze Staříče.

Mladé mamince vadí, že nedávno změnili otvírací dobu v obchůdku poblíž kostela. „Zavírá už ve tři hodiny odpoledne. Kdo je ještě v tu dobu v práci, má prostě smůlu. Musí si nakoupit potraviny někde jinde," uvedla třiadvacetiletá Dominika Andělová ze Staříče.

Problém s chybějícím masem připustil i provozovatel potravin Pod silnicí ve Staříči Jan Koška. „Prodáváme skutečně jenom salámy. Maso v nabídce nemáme. A pokud mám dobré informace, ani v konkurenčních prodejnách ho ve Staříči neseženete. A co se týče kritiky, že máme vyšší ceny než v marketech, i drobní podnikatelé přece musejí z něčeho žít. Velkým obchodním řetězcům, které mají zboží přímo od výrobce, nemůžeme konkurovat. Možná si někdo může myslet, že na zákaznících vyděláváme velké peníze, jenže realita je úplně jiná. Někdy je to jen na přežití. Navíc musíme platit nájem. Bývaly už mnohem lepší časy," bránil se obchodník Jan Koška.