Po řadě měsíců, kdy nezaměstnanost klesala, zaznamenal úřad práce (ÚP) nárůst počtu uchazečů o práci. Podíl nezaměstnaných lidí na konci prosince dosáhl v okrese Frýdek-Místek hodnoty 3,8 procenta, což je o 0,4 procentního bodu více než v listopadu.

Situace na pracovním trhu ale odpovídala v prosinci dlouhodobému stavu, ročnímu období a také běžnému vývoji ke konci roku. „S příchodem zimy postupně končí sezonní práce a do evidence se už hlásí ve větším počtu i lidé, jimž skončily termínované pracovní smlouvy a dohody, nebo například živnostníci, kteří dočasně přerušili svou činnost,“ vysvětlila generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

U autobusové zastávky Sportovní hala Polárka prozatím zastavuje jen jedna městská linka.
Zastávka u Polárky konečně plní svůj účel, zastavuje u ní ale jen jedna linka

Registrovaná nezaměstnanost bude v dalších měsících pravděpodobně stagnovat, případně mírně vzroste. Oproti prosinci roku 2016 poklesla nezaměstnanost ve frýdecko-místeckém okrese meziročně o 0,8 procentního bodu.

K 31. prosinci úřad práce evidoval 2506 žen, které tak tvoří 43 procenta z celkového počtu evidovaných uchazečů o zaměstnání. V porovnání s předcházejícím měsícem se jejich počet zvýšil o 68. Počet mužů v evidenci narostl o 339.

V prosinci požádalo o zprostředkování zaměstnání 983 nových uchazečů, to je o zhruba 15 procent více než o měsíc dříve. Počet volných míst se v posledních měsících příliš nemění, meziročně jich ale výrazně přibylo. Na jedno volné pracovní místo připadali na Frýdecko-Místecku na konci prosince téměř tři uchazeči o zaměstnání. Ze strany zaměstnavatelů přetrvává zájem o nové zaměstnance, převážně v technických a dělnických oborech.

Na přejezd u haly Polárka upozorňují v předstihu i značky.
Budou na přejezdu ve Frýdku závory?