Vyplývá to z údajů, které obec v minulých dnech zveřejnila na svých internetových stránkách. V loňském roce se do obce přistěhovalo 34 lidí, z Písečné se naopak odstěhovalo deset osob.

Starosta: Je to fajn, jsme atraktivní lokalitou

Úřad v roce 2008 evidoval dvanáct narozených dětí, v obci zemřelo osm lidí. Statistika zmiňuje rovněž šest sňatků. „Ten demografický vývoj od roku 2000 je pro nás určitě příznivou informací, i vzhledem k rozpočtu obce, který se propočítává na jednoho obyvatele,“ řekl v úterý redakci starosta Písečné David Ćmiel. „Na jednu stranu je to fajn, že se k nám stěhují i mladé rodiny, které samozřejmě mají děti. Máme tady malotřídku,“ připomněl.

Stavby rodinných domků ovšem mají i negativní dopad, a to na rozšíření sítí a komunikací, po kterých náklaďáky vozí materiál. „To je také spojeno s rozpočtem. Ale jsme rádi, že se Písečná rozrůstá, že jsme atraktivní lokalitou pro bydlení,“ zdůraznil David Ćmiel.

Jen v letošním roce se podle něj připravuje výstavba sedmi či osmi rodinných domů. „Ještě jsme nevyužili všechny plochy pro výstavbu, ale už se pomalu začínáme přibližovat k nějakému stropu,“ upozornil starosta. Ví, že počet obyvatel se nemůže zvyšovat geometrickou řadou donekonečna. „Těžko říct, jestli se dostaneme na tisícovku. Jestli je to reálné číslo, nevím,“ konstatoval Ćmiel.

V Písečné už 8 let stoupá počet obyvatel.

Kam dál?

V Písečné staví dvě venkovní hřiště

Každý šestý je Byrtus nebo Sikora

Žáků bude přibývat, věří ředitelka školy v Písečné