Členové komise na lednovém jednání zastupitelů upozorňovali, že jsou vázáni mlčenlivostí, a tak je jisté jen to, že se o post utká osm mužů a jedna žena. Ve střehu je minimálně část obyvatel Hnojníku. V posledních třech letech se totiž v souvislosti s ředitelnou děly zajímavé věci, které skončily žalobami a několika soudními spory.

„Hlavně aby tam byl někdo normální. Ty jejich hlouposti už mě nezajímají. A všechno se odráží na dětech," řekla k výběru ředitele 32letá Lucie, kterou Deník o víkendu oslovil před nákupním střediskem poblíž školy. Příjmení si nepřála zveřejnit. „Mám tam dvě děti," vysvětlila s tím, že jméno nového ředitele ji proto „svým způsobem zajímá".

Žena: Tady to není jedno asi nikomu

„Já si myslím, že tady to není jedno nikomu. Každému by na tom, kdo povede školu, mělo záležet. No jistě, že to sleduju, tady je to událost," prohlásila žena, která v Hnojníku žije a pracuje. Ani ona nestála o publicitu. Navíc tvrdila, že zná jméno jednoho z kandidátů, který je přihlášen „určitě".

Starosta má důvěru v odborníky

O konkurzu se v obci šíří různé věci, například to, že před časem byly údajně zrušeny psychotesty. „Já nevím, kdo tyhle poplašné zprávy šíří. Fakt by mě to zajímalo," říká starosta Hnojníku Miroslav Molin. „Máte pravdu, že je to ostře sledovaná věc, ale nechme pracovat výběrovou komisi, která je složena podle zákona. Jsou to odborníci," prohlásil starosta s tím, že není sice členem komise, ale ví, že v případě psychotestů bylo přijato pouze „daleko přijatelnější řešení", které je pro kandidáty schůdnější i z časového hlediska. Jeden z uchazečů je údajně až z Brněnska. Miroslav Molin naznačil, že pořadí kandidátů, které určí komise, sám nehodlá nijak zpochybňovat. „Když mi výběrová komise doporučí králíka s pěti nohama, tak já pro něj budu hlasovat. Nového ředitele čeká nelehká role," pravil s tím, že vítěz konkurzu by mohl do školy nastoupit třeba 1. května. „Ale to je jen můj výpočet," konstatoval.