Část, která se týká bezpečnostních prvků, zaplatí Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI). „Dotace byla podána v únoru. Projekt má řešit zlepšení bezpečnosti dopravy, a to vybudováním nových autobusových zálivů včetně nástupišť obrubníků, zřízením dopravních ostrůvků na stávajících přechodech pro chodce s novým vodorovným dopravním značením přechodů a nasvětlením přechodů pro chodce,“ sdělil redakci Fojcik.

Dodal, že podle zpracované projektové dokumentace činí náklady zhruba 6,4 milionu korun, město žádalo o čtyři miliony. Veřejná zakázka bude nakonec levnější, než se předpokládalo, a jen mírně překročí zmíněné čtyři miliony korun. Třinec přitom podle Fojcika s dotací počítá. „Zbytek, to je 3 264 korun, by mělo hradit město z vlastního rozpočtu na rok 2009,“ uvedl.

Přečtěte si také: Nejdelší ulici čeká oprava

Rekonstrukce místní komunikace v úseku mezi silnicemi Frýdecká a I/11 tak počítá nejen s kompletní opravou silnice, ale také se zřízením ochranných ostrůvků na 8 stávajících přechodech pro chodce, zřízením obrub na kruhovém objezdu křižovatky ulic Lidická a Dukelská, rozšířením komunikace pro 5 nových autobusových zálivů a s výměnou stožárů veřejného osvětlení a kabelových tras. „Zadávací dokumentaci si vyzvedlo 15 zájemců, ale nabídku podalo pouze 10 uchazečů,“ poznamenal k zakázce Fojcik.

Poslední vážná nehoda na Lidické ulici se stala 11. května, kdy řidič osobního vozu nedaleko prodejny Albert srazil na přechodu pro chodce dvě děti. - více ZDE

Podle Fojcika však tento přechod patří paradoxně mezi nejbezpečnější ve městě, jeho další úpravy se proto nepředpokládají.