Práce na silnicích nepoleví ani o letních prázdninách. Opravy začnou i na jiných místech, než je tomu doposud, což pro řidiče představuje další omezení. Letos se v Moravskoslezském kraji na silnicích proinvestuje téměř osm set milionů korun.

Probíhající opravy na ulici Lískovecká ve Frýdku-Místku si vyžádají třídenní uzavírku. Řidiči se však mohou vydat po vyznačené objízdné trase. „Ve Frýdku-Místku kraj investuje do rekonstrukce Lískovecké, která bude teď o prodlouženém víkendu tři dny úplně uzavřená. Na estakádě zase chystá svou obří investici Ředitelství silnic a dálnic,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka s tím, že projekt na Lískovecké přijde skoro na třicet milionů korun. 

Frýdek-Místek by měl hostit skupinu EURA žen do 19 let.
Frýdek-Místek by měl hostit skupinu EURA žen do 19 let

Na Frýdeckomístecku kraj také postaví dva nové mosty. Za celkem 59 milionů korun vyrostou nové mosty v Kozlovicích a ve Frýdlantu nad Ostravicí. Dalších skoro dvacet mostů se opraví za celkem 170 milionů korun po celém regionu, například v Lučině, Žermanicích, Václavově nebo Bílé.

Opravám se nevyhne ani Ostrava. Na začátku července se začne pracovat na ulici Těšínská, jejíž rekonstrukce skončí až v následujícím roce. Některé práce jsou však již u konce. „V těchto dnech se dokončuje rekonstrukce Opavské ulice včetně svinovských mostů, která přijde asi na sto dvacet milionů korun,“ uvedl námětek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

Tereza Liczmanová

Hospoda Skleník, 1. července 2020 v Karviné.
Havíři z Karviné ke koroně: Nedělejte z nás lopaty, co mají všechno na háku!