Ode dneška se zřejmě ještě více zkomplikuje doprava ve městě. K uzavírce mostu u místecké Hypernovy se totiž dnes přidává i uzavírka dalšího mostu u Válcoven plechu v Lískovci. Most má projít celkovou rekonstrukcí, která by měla být hotová letos v říjnu.

„Statik na mostě, který spojuje Frýdek-Místek se Sviadnovem, odmítl povolit další provoz. Most je totiž v havarijním stavu. Radní města proto odsouhlasili jeho celkovou rekonstrukci. Náklady na rekonstrukci budou činit téměř čtyřiadvacet milionů korun a hrazeny budou z městského rozpočtu,“ uvedla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Lískovecký most získá novou izolaci, kolejový svršek a vozovku, úpravou projdou také chodníky, které jsou vedeny po obou stranách mostu. Opraveny by měly být i pilíře s nosnou deskou mostu a obnažená ocelová výztuž bude ošetřena a zabetonována.

„Práce na rekonstrukci mostu začínají právě dnes, v pondělí 23. června a Lískovecký most proto bude od nynějška v celé své délce a šířce uzavřen.
Chodci budou moci využívat lávku pro pěší, která je několik desítek metrů proti proudu řeky,“ upozornila Jana Matějíková. Dodala, že celková uzavírka mostu by měla trvat dva měsíce a celá rekonstrukce by pak měla být dokončena v průběhu letošního října.

Kvůli uzavírkám už dříve také začaly jezdit podle výlukových jízdních řádů linky městské hromadné dopravy číslo 2, 5 a 7.