Agentura Dobrý den jeho výstupy evidovala v České databance rekordů v září 2016 následovně: „Jaroslav Doležal z Ostravy poprvé vystoupal na Lysou horu (1323 metrů nad mořem) 10. prosince 1961 a od té doby stanul na tomto nejvyšším vrcholu Moravskoslezských Beskyd 6134krát. Výstupy prováděl nejčastěji z Malenovic (délka 10 kilometrů, převýšení 964 metrů), poslední dobou však spíše z Ostravice (délka 7,6 kilometru převýšení 911 metrů).

Dva měsíce po větrné kalamitě v Beskydech, 27. 10. 2023.
VIDEO: Takto se změní lesy v Beskydech po kalamitě. Už nebudou, jako před tím

Lysou horu na Frýdecko-Místecku zdolával většinou pěšky, ale též dvěstěkrát na lyžích a stošestkrát na kole, přičemž podle pravidel Klubu přátel Lysé hory mu byl vždy evidován jeden výstup denně.“ Od doby zaznamenání rekordu byl na Lysé ještě sedmapadesátkrát. V poslední době však kvůli zdravotnímu stavu chodíval nejčastěji na haldu Ema v domovském městě.

„Dobrý kamarád skonal v domově s pečovatelskou službou poté, co byl více než rok upoután na lůžko po mozkové mrtvici. Poslední rozloučení proběhlo na hřbitově na Slezské,“ potvrdil rekordmanův souputník a maratonec Miroslav Čulík. Smutná zpráva se roznesla i mezi dalšími Lysaři. Vzpomínku Jarkovi věnovali na webu Klubu přátel Lysé hory i facebookové skupině Lysohoří. „Říkali jsme mu Pan Kopačka, stále v nich na Lysou chodil … Čest jeho památce!“ stálo v jednom z komentářů. V dalších se objevil i hold od kolegů ze šachty: „Zdař Bůh!“

Vodní dílo po realizaci.
VIDEO: Začala rekonstrukce přehrady Baška. Stát bude 120 milionů korun

Jarek ještě před několika roky sám uznal, že jeho rekord může být překonán, nicméně v řádech let a při zachování vysoké frekvence výstupů na královnu Beskyd. Nejblíže tomu byla Ivana Punzová a další vysloužilý havíř Petr Balko.