Jak dlouho již na pile tiskovou mluvčí vykonáváte? Dělala jste podobnou práci někde jinde?

Mluvčí pily Mayr-Melnhof Holz Paskov jsem od července 2008, tedy dva a půl roku. Jako vedoucí oddělení vztahů s veřejností jsem pracovala ve vodárenské společnosti.

Dovedete si představit, že byste dělala jinou práci, než děláte?

Úplně jiný druh práce asi ne. Dovedu si představit práci v oblasti komunikace s lidmi – vystudovala jsem fakultu tělesné kultury a angličtinu, překládala jsem a tlumočila, mé dosavadní působení se tedy týkalo komunikace. Baví mě pracovat na realizaci PR projektů a být v kontaktu s lidmi a samotný kontakt s médii je pro mě asi úplně nejzajímavější.

Myslíte si, že člověk, který vykonává práci mluvčího, musí v sobě mít dávku exhibicionismu?

Myslím si, že nejde ani tak o exhibicionismus, co by měl mluvčí mít, ale spíše o schopnost správně a vhodně formulovat nejrůznější problematiku dané společnosti a vysvětlit nebo popsat situaci tak, aby ji pochopil laik a zároveň byla po věcné a odborné stránce správně.

Pracujete pro pilu, jaký máte osobně vztah ke dřevu?

Dřevo mám ráda, je to přírodní a navíc obnovitelný materiál, který při zpracování krásně voní. Bydlíme v dřevostavbě u Frýdku-Místku, doma máme dřevěný nábytek, je to pro nás svým způsobem přirozené souznění s přírodou – dřevo tu s lidmi bylo už od pradávna, dává teplo, roubenky, které lidé stavěli, vydržely několik staletí.

Pila sídlí v Paskově, kde se hraje na vysoké úrovní florbal. Jaký máte vztah ke sportu?

Určitě velmi pozitivní, sport je fajn, pasivní i aktivní, člověk se skvěle odreaguje. Hraju volejbal, beach-volejbal, jezdím na lyžích, na snowboardu, v létě na kole, párkrát jsem si zahrála dokonce i florbal, ale myslím, že by to paskovské Saurians spíš rozesmálo.

Kousek od Paskova jsou Beskydy. Máte ráda tyto hory?

Moc. Jak jinak – jsou tu krásné lesy, v létě jsou ideální na kolo, na túry a procházky po celý rok, v zimě sem jezdíme na lyže nebo na snowboard, a s Lysou horou si přece musíme rozumět, jsme jmenovkyně.

Jakým způsobem nejraději po práci relaxujete?

Relaxuji různě – aktivně i pasivně – sportem, prací kolem domku, s přítelem a kamarády často vyjíždíme do Beskyd. Ráda čtu, mám ráda zajímavé filmy, nebo relaxuji s našimi dvěma koťaty – mourovatou Kájou a britským kocourkem Bubem.