V Beskydech slibují provozovatelé lyžařský středisek pro nadcházející víkend příznivé podmínky. Na horách leží od 20 do 50 centimetrů sněhu, na mnoha místech již od středy vytrvale drobně sněží a meteorologové hlásí další ochlazení. Nejvyšší sněhová pokrývka – 67 centimetrů – leží na Lysé hoře, kde se však vleky rozjíždějí pouze o sobotách a nedělích. „I přesto sem každý víkend směřují stovky lyžařů,“ tvrdí vlekař Břetislav Klimánek.

Na Pustevnách leží zhruba padesát centimetrů sněhu. V provozu je sedm vleků, kromě sjezdovky Pod kolibou a Cyrilky, pro běžkaře je upravená stopa na Martiňák a standardní běžecké tratě za Tanečnicí. Rovněž na Bílé stále leží kolem třiceti centimetrů přírodního a technického sněhu. „I přesto, že se teploty pohybovaly během týdne kolem nuly, si návštěvníci určitě zalyžují, protože ve všech střediscích je technický sníh, který tak rychle netaje,“ uvedl dispečer Horské služby Beskydy.

Tam, kde nemají umělé zasněžování a jsou odkázáni jen na přírodní sníh, však byl provoz dočasně přerušen a čeká se na novou sněhovou nadílku Mimo provoz byly ještě včera skiareály Opálená – Pstruží, Horní Lomná – Přelač, TJ Sokol Staré Město na Visalajích či Hrádek ve Slezsku. „Zda se vleky znovu rozjedou, uvidíme aktuálně v sobotu,“ tvrdí jejich provozovatelé.

Velmi dobré podmínky naopak stále nabízejí Mosty u Jablunkova, kde jsou denně v provozu až do nočních hodin všechny tři sjezdovky a upravený a osvětlený běžecký okruh v délce jednoho kilometru. Ten, kdo se o víkendu vydá na Javorový vrch u Třince, může zhlédnout již tradiční mistrovství republiky ve skialpinismu, které se tu koná právě tuto sobotu.

Podobná situace je i v Jeseníkách, kde jsou v provozu všechna lyžařská střediska. Nejvíce sněhu je již tradičně na Ovčárně , kde leží kolem sedmdesáti centimetrů přírodního sněhu. Nad víkendovým výletem do Jeseníků nemusejí váhat ani běžkaři, pro které tu jsou velmi dobře upraveny běžkařské trasy. Návštěvníci Jeseníků však musejí již o tomto víkendu počítat s delšími frontami u vleků, protože například na Bruntálsku právě začínají školákům jarní prázdniny.